Ev / MOTOSİKLET BİLGİ / Triumph Tiger XRX 800 -XCA-XCX -XR Yağı Nasıl Değiştirilir?

Triumph Tiger XRX 800 -XCA-XCX -XR Yağı Nasıl Değiştirilir?

Triumph Tiger Model Motosikletimizin yağını nasıl nasıl değiştiririz bu anlatacağız.

Triumph Tiger Motosiklet yağını ne sıklıkla değiştirmemiz gerekiyor?  Motorsiklet Garajinın Youtube kanalında siz değerli kullanıcılarımız için açıkladık. Yağınızı sadece 10 dakikada nasıl değiştireceğinizi gösterdik! Öncelikle, yağınızın 3.000 km’de bir değiştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Motorumuzdan çıkan kullanılmış yağı almak için kapalı bir kap, bir çift eldiven, tek kullanımlık bez veya peçete, bir tahliye tapa contası, bir huni, motosikletinize uygun bir yağ filtresi, bir tahliye anahtarı ve bir filtre anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Bu kadar, şimdi hazırsınız! Triumph Tiger motosikletinizi düz bir zemine park edin ve motorun hafif sıcak olduğundan ve yaklaşık bir dakika boyunca kapalı kaldığından emin olun.

Boşaltma kabını karterin altına yerleştirin.

Yağ doldurma çubuğunu veya kapağını motor bloğundan çıkarın. Ardından, anahtarı kullanarak alt tarafta bulunan tahliye tapasını dikkatlice sökün fazla güç uygulamamaya dikkat edin aksi taktirde vidanun ucunu bozabilirsiniz. Yağını sıçramamasına dikkat edin ve yağ tamamen boşalana kadar bekleyin.

Triumph Tiger motorumuzun eski filtresini sökün. Şimdi yağ doldurma tapasını ve tahliye tapasını temizlemeye ve yağ filtre contasını değiştirmeye hazırsınız.

Huni aracılığıyla yeni filtrenize ortalama 300 ml yağ dökün (farklı model motosikletlerde farklılık gözterebilir) az miktarda yağ dökün ve yeni contanın üzerini hafifçe yağlayın. Ardından yağ doldurma tapasını ve tahliye tapasını dikkatlice temizleyin. Boşaltma tapasının contasını da değiştirin.

Filtrenizi elle tekrar takın ve tahliye tapasının Triumph Tiger kullanım kılavuzunda yazan torkla sıkıldığından emin olun.

 

Karterinize yeni yağı nasıl doldurursunuz?

Triumph Tiger Motorumuz için Motul 5100 4T 10W-40 yağ seçtik. Başlamadan önce, üretici tarafından tavsiye edilen yağı seçtiğinizden emin olun. Bunun için motosikletinizin kullanım kılavuzuna bakın.

Şimdi, huniyi yardımıyla yağı dikkatli bir şekilde karterin içine dökün.

2 dakika bekleyin, ardından doldurma tapasını takın.

Motosikletinizi çalıştırın ve motoru birkaç dakika boyunca çalışır durumda bırakın. Yağ seviyesini tekrar kontrol edin ve aşırı yağ koymayacak şekilde, maksimum seviyeye ulaşıncaya kadar işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Artık güvenli bir sürüşe hazırsınız. Motorunuzu korumak için bizi takip edin.

Motul 5100 4T 10W-40

4 zamanlı motorlarla donatılmış her türlü motor için, entegre dişli kutusu olsun ya da olmasın, ıslak ya da kuru debriyaj,
egzoz zararlı gaz arıtma sistemine sahip, Euro 2, 3 ya da 4 emisyon düzenlemesine uygun motorlar için özel olarak geliştirilmiştir.
SAE 10W-40 viskozite dereceli yağ gerektiren spesifik HONDA SUZUKI, YAMAHA, KAWASAKI  ve diğer model motosikletler için uygundur.
Diğer kullanımlar: katalitik konvertörsüz sokak bisikletleri, scooter, ATV’ler, UTV’ler…

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Summary
Triumph Tiger XRX 800 -XCA-XCX -XR Yağı Nasıl Değiştirilir? | Oil Change?| MotorsikletGaraji.com
Title
Triumph Tiger XRX 800 -XCA-XCX -XR Yağı Nasıl Değiştirilir? | Oil Change?| MotorsikletGaraji.com

hakkında admin

Sizin İçin Seçtiklerimiz

İstanbul Fuar Merkezine nasıl gidilir

İstanbul Fuar Merkezine Nasıl Gidilir

İstanbul Fuar Merkezine Nasıl Gidilir İstanbul Fuar Merkezine Nasıl Gidilir, CNR Expo Fuar Merkezi, İstanbul’da …

Bir yanıt yazın