Ev / MOTOSİKLET EHLİYETİ / Ehliyet Sınavları Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Ehliyet Sınavları Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Ehliyet Sınavları Neden Ertelendi?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, mart sonuna kadarki Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavlarının (MTSKS) ertelendiğini belirtti.
Selçuk bu kapsamda, elektronik ortamda yapılanlar dahil ehliyet sınavları ve direksiyon sınavlarının yer aldığını ifade etti.

Direksiyon sınavı iptal mi oldu?

Yeni ehliyet almak isteyen sürücü adayları için Mart ayında gerçekleştirilecek olan ehliyet direksiyon sınavları iptal mi merak ediliyor. 2020 – 14-15, 21-22, 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklanan direksiyon sınavları ile ilgili detaylar belli oldu.

Çinde Ortaya çıkan ve dünyayı saran coronavirüs önlemleri neticesinde okulların tatil olmasıyla birlikte başta ehliyet sınavları ve organizasyon iptal edilirken, direksiyon sınavı da iptal edilenler arasında yer aldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, ehliyet kursları da 16 ile 30 Mart arasında tatil olacağından dolayı direksiyon sınavları iptal edilmiştir. Duruma göre hangi tarihte yapılacağına yönelik ilerleyen süreçte açıklama yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre: Direksiyon sınavları ve e-sınavlar mart ayının sonuna kadar ertelenmiştir. Sürücü kursları tarafından verilen ehliyet sınavına yönelik teorik eğitimler ve direksiyon uygulama eğitimleri de erteleme kapsamındadır. Özel eğitim kurumları 16 Mart 2020 Pazartesi gününden 30 Mart 2020 tarine kadar tatil edilmiştir. Sürücü kursuyla iletişim kurarak erteleme veya iptalleri teyit ediniz.

Mart sonunda eğitimlerin, teorik ve direksiyon uygulama sınavlarının yapılıp yapılmayacağı mevcut gelişmeler kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilerleyen süreçte yeniden ilan edilecektir.

Sınavların iptal edilmesine gerekçesi malumunuz olduğu üzere Corana virüstür. Virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla bu erteleme yapılmıştır.

İptal Edilen Sınav Tarihleri ne zamandı?

Eğer direksiyon sınavları iptal edilmeseydi 21-22 Mart ve 28-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılacaktı. İptal edilen bu sınavların daha sonra hangi tarihte yapılacağını coronavirüs konusunda ki gelişmeler belirleyecektir.

Teorik Sınavlar(e-sınavlar) İptal Edilmeseydi Ne Zaman Yapılacaktı?

Teorik ve yazılı sınavlar haftanın 7 günü yapılmaktadır. Hafta içi ise daha çok akşam saatlerinde hafta sonu ise sabahtan akşama kadar yapılmaktadır. Sınavların iptal edilmesinin ardından mart ayı içerisinde teorik sınavlar yapılmayacaktır. Sınavların yeniden yapılması için nisan ayındaki açıklamaların takip edilmesi gerekmektedir. İlgili açıklamalar yapıldığında bu sayfa üzerinden güncellemeler yapılacaktır.

Nisan Ayında Ehliyet Sınavları Yapılacak mı?

Nisan ayında ehliyet sınavları tekrardan yapılacakmı? Bu sorunun cevabını vermek oldukça zor. Coranavirüs nedeniyle önce okullar tatil edildi, ardından insanların toplu olarak bulunduğu mekanlar(tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, eğlence merkezleri) geçiçi olarak kapatıldı, bunun yanında her geçen gün daha sıkı bir dizi önlem alınıyor. Korona virüsün ülkemizde vaka sayısının artması ve önümüzdeki süreçteki gelişmelere göre alınacak tedbirler kapsamında nisan ayında ehliyet sınavlarının yapılıp yapılmayacağı hakkında gerekli açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

hakkında admin

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Elektrikli-Motosiklet-Alırken-Neye-Dikkat-Etmeliyiz

Elektrikli Motosiklet Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli Motosikletlerin Avantajları Elektrikli Motosiklet ile Dünyamızın akıbeti ve doğayı eski normal düzene kavuşturabilmek için …

Bir yanıt yazın