Ev / MOTOSİKLET BİLGİ / Kask Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kask Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Motosiklet kaskı alırken dikkat etmemiz gerekenler;

 

 1. Kullanım Zamanınız
 2. Marka Kalitesi
 3. Ağırlık
 4. Ayarlanabilme Özelliliği
 5. Cam Özelliği
 6. Kafa Ölçünüz
 7. Kullanım Amacınız
 8. Havalandırma

 

 1. Öncelikle bir kaskın ortalama kullanım ömrü 5 yıldır bu süre sona erdiğinde kaskı değiştirmeniz gerekmektedir. eğer kaskı daha önce yere düşürdüyseniz yada kaza yaptıysanız kaskı tekrar kullanmanız önerilmez.
 2. Kasklarda marka önemlidir uygun fiyatlı kaskların yapımında kullanılan malzeme dayanıksız ve güvensizdir motosiklet kullanırken kafanızı rahatsız etmeyen ve aynı zamanda güvenliğinizi sağlayabilecek güzel bir kaska ihtiyacınız var bunun için kask alımı yaparken kaliteli bir marka alamaya dikkat edin.
 3. Kasklarda ağırlık önemlidir çünkü yüksek bir hıza çıktığınıza ağır kasklar kafanızı geriye doğru atar ve boynunuzun ağrımasına sebep olur uzun zaman sonra boynunuzda sağlıksal olarak problemler olmasına yol açabilir.
 4. Kaskınız muhakkak ayarlanabilir olmalıdır yani çene altında bulunan kemerin kafanıza göre ayarlayıp sıkıcı sıkmanız gerekmektedir.
 5. Kask Alırken dikkat etmeniz gereken en başlıca şey camıdır çünkü motosiklet ile yolculuk yaparken rüzgardan ve oluşacak tehlikeli etkenlerden korur. Kaskın camında kilit özelliği ve buğu engelleme özelliği olmalıdır kaskınızı kafa beden ölçüsünü yaparak alınız.
 6. Kask alırken beden ölçüsü önemlidir bu sebepten dolayı paylaştığımız tabloyu inceleyerek kask alınız. daha detaylı bilgi için Motosiklet Kaskı Beden Ölçüleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.Motosiklet Kasks Ölçüsü
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

hakkında admin

Sizin İçin Seçtiklerimiz

RKS Newlight Arıza Motor ışığı Neden Yanar ve Arıza ışığı Nasıl Söndürülür.

RKS Newlight Arıza Motor ışığı Neden Yanar ve Arıza ışığı Nasıl Söndürülür.

RKS Newlight Arıza Işığı Neden Yanar? Yamaha Motor Arıza Işığı Neden Yanar?, Motosiklet sorun giderme …

Bir cevap yazın