Ev / MOTOSİKLET EHLİYETİ / Sürücü Kursları Ne Zaman Açılacak MEB 2020

Sürücü Kursları Ne Zaman Açılacak MEB 2020

Ehliyet Sürücü Kursları Ne zaman Açılacak?

Ülkemizde 2 aydır etkisini sürdüren Covid- 19  yaşam alanlarımızda bir çok şeyi engelledi bunlardan biriside ehliyet sürücü kursları, şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 hazirandan sonra kalkması bekleniyor.

Sürücü Kursları Ne zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamada sürücü kurslarının açılmasına karar verdi, buna göre Sürücü Kursları 1 Hazirandan itibaren açılacaktır.

 

SÜRÜCÜ KURSU SINAVLARI ERTELENDİ

16 Mart 2020 14:18
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, mart sonuna kadarki Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavlarının (MTSKS) ertelendiğini belirtti.

Selçuk bu kapsamda, elektronik ortamda yapılanlar dahil ehliyet sınavları ve direksiyon sınavlarının yer aldığını ifade etti.

SÜRÜCÜ KURSLARINDA COVİD-19 DÜZENLEMESİ

Türkiye’de korona virüs vak’alarının armaya bağladığı mart ayından itibaren okullar ile birlikte sürücü kursları da kapatıldı. 1 Haziran tarihinden itibaren sürücü kursları aktif olarak hizmet vermeye başlayacak. buna göre Ehliyet almak isteyen kursiyerler 10 kişilik sınıflarda eğitim görecek . direksiyon sınavlarında ve derslik alanlarında temas edilen alanlar dezenfekte edilip streç filmle kaplanacak.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

hakkında admin

Sizin İçin Seçtiklerimiz

A2 ehliyeti hangi motorları kullanır

Motosiklet Ehliyeti Hakkında Merak Edilen Herşey

Motosiklet ehliyeti hakkında en çok merak edilen soruları sizler için bir araya getirip cevapladık.   …

Bir cevap yazın